Jak retušovat v PF

7. dubna 2009 v 17:55 | VelííQ |  || Návody ||
Tentokrát se mi nic nechtělo dělat.. Tak tady máte návod.. =)

http://cdn-channels.netscape.com/gallery/i/t/tyler2/LivTyler_Spell_2347512_Max.jpg

001. Nejprve si otevřeme nebo zkopírujeme do photofiltru obrázek celebrity, který budeme chtít retušovat.. Nesmíme si ho zapomenout dát do nějakých smysluplných rozměrů.. Já použiju tuto fotografii..
002. Poté si v horním nástrojovém menu najdeme nástroj Doostřit.. A tímto nástrojem se nám fotka doostří a my můžeme téměř začít retušovat..
003. Dáme si nový soubor a klidně si necháme rozměry 800x600.. Zkopírujeme si obrázek, který jsme si před chvíli doostřili a dáme si na naše nové čisté plátno dvě tyto fotografie vedle sebe.. Poté zbyvající okolní plátno ořízneme, to už nebudeme potřebovat.. Zatím by naše retuš měla vypadat nějak takto..
004. Nesmíme zapomenout na to, že budeme pracovat jen s jednou fotografií a to právě teď s tou na prvé straně.. Vezmeme si buďto rozmazávač nebo rozmazávátko.. Pokud chcete mít retuš rychle za sebou a nemáte na ní čas je lepší použít rozmazávač, který sice plně nezakryje všechny pupínky atd.., ale je to lehčí práce.. a pokud si s tou retuší chcete pohrát je lepší použít rozmazávátko, které vám zakryje uplně vše..
005. Pokud jste si teda např. vybrali rozmazávátko, tak podle poškození pleti si dejte neprůsvitnost.. Taková normální neprůsvitnost je tak těch 50-70%.. A ještě velikost.. pokud budete retušovat nos, část mezi nosem a rty a část okolo očí je lepší si zvolit přesnou velikost a na čelo, líce atd.. můžeme použít tu střední.. Poté na dekolt opět také střední nebo můžeme i velkou..
006. Nakonec pokud už máme retuš hotovou, tak na tu naší vyretušovanou fotku použijeme korekci.. V horním menu jak tam máme filtry atd.. dáme Korekce>> Více světla a je to!!
007. Teď už jen pokud chcete můžete na levou část fotografie napsat předtím(before) a poté(after)..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Přídeš ještě?

Určitě 42.3% (152)
Nevím 31.2% (112)
Ne 26.5% (95)

Komentáře

1 JuJ JuJ | 14. července 2009 v 9:03 | Reagovat

co to je to after a before? mam to ceskee!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Pro zobrazení obrázků v plné velikosti, klikni na obrázek pravým tlačítkem a dej zobrazit obrázek :)